O istorie împlinită la biserica ”Sf. Gheorghe” alături de Maica Domnului

23 Aprilie 2016

Maica Domnului a venit la biserica Sf. Gheorghe. Însoțită de doi minunați ieromonahi de la mănăstirea Giurgeni. S-a rugat alături de Sfântul Mare Mucenic Gheorghe de joi seară până sâmbătă după-amiază. Adică până în ziua serbării celui cunoscut ca fiind purtător de biruință. Mulți oameni și, în special, multe mame cu prunci în brațe, au venit pentru a se închina și a se ruga Maicii Domnului. Au venit și tineri, au venit și bătrâni. De toate categoriile sociale. Nu ține cont de chipul sau haina omului. Doar de sufletul lui.Până spre miezul nopții, Măicuța i-a ascultat cu răbdare și dragoste pe toți. La plecarea spre casă, Preacurata și-a luat rămas bun de la credincioșii parohiei noastre și de la băcăuani, în general. Ne-a promis că va reveni. Noi i-am promis că o vom aștepta cu inimile deschise. Încă mai este mult loc în suflet pentru frumusețe, bunătate, iertare și dragoste. Adică mult loc pentru Icoana Maicii Domnului de la mănăstirea Giurgeni.