Dragi copii, să fiți înțelepți și sănătoși! Dragi părinți, să aveți credință și răbdare! Dragi profesori, sunteți mereu în rugăciunile noastre!

Astăzi, preoții parohiei Sf. Gheorghe au participat la deschiderea noului an școlar la Școala nr. 10. Am fost alături de părinți, de copii și de profesori. Cu emoție și bucurie, ne-am rugat împreună. Nu ne-am despărțit până la sfârșitul festivităților, pentru că Biserica este în mijlocul comunității și comunitatea este inima Bisericii. Părinții, profesorii și copiii, în marea lor majoritate, sunt cei pe care îi vedem la rugăciune, cei cu care vorbim și discutăm probleme de suflet și cei alături de care mergem pe calea vieții spre întâlnirea cu Hristos!

Multumim prietenului nostru Florentin pentru fotografii!